U Uranie 17, Praha 7
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

Cesta je cíl – 21. října

Postavte závodní auto

Cesta je cíl – 21. října

Informace  pro týmy a podporovatele soutěží – druhý říjnový zpravodaj

Co vás čeká v nejbližším období

Záměrně neříkám do kdy, protože to, co se řekne dnes, už zítra platit nemusí. Viz zpráva z minulého zpravodaje o možnosti využití praktických činností ve škole, i když výuka probíhá distančně.

Původní slib informací každý týden musíme upravit na dvoutýdenní cyklus. Když jsme všichni takřka zavření, musíme mít více času na on-line komunikaci a vzdálenou spolupráci.

Opět opakuji, že letošním cílem není  super auto, které vyhraje. Letošním cílem jsou týmy, které dovedou překonávat překážky a dovedou spolupracovat i v obtížných situacích a s kterými se doufám setkáme a společně zhodnotíme tento naprosto netradiční soutěžní ročník.  Konstrukce auta je v letošním ročníku až za týmovou spoluprací a schopnosti čelit překážkám.

Využijte ve školách nebo zastavených zájmových  kroužcích  této možnosti a nabídněte svým studentům nebo spolužákům účast v tomto projektu, který doplňuje výuku a činnost nezávisle na prezenční nebo distanční výuce. Protože trendem dnešní doby je spolupráce na dálku a překonávání překážek. My vám v tom budeme velmi rádi pomáhat.

Finále – ať už se bude konat jakýmkoliv způsobem, bude určitě naplněním přesvědčení J.A. Komenského, že ŠKOLA MÁ BÝT HROU. Pojďme si hrát a soutěžit, i když na dálku. NEVZDÁME SE, POJEDEME!  

2. úkol pro všechny týmy

Prvním úkolem na začátku října bylo představit svůj tým, poslat nám přihlášku a základní informace o týmu, abychom vás mohli  zařadit na startovní listinu. To ještě nováčci stihnou, informace jsou na webových stránkách soutěží v novinkách. 

Jak váš tým komunikuje v dobách COVIDu a distanční výuky

Je nám jasné, že situace vůbec není přiznivá, ale nesmíme se nechat vystrašit, otrávit a znechutit tím, co se kolem nás děje. Je to sice těžké, ale kdo chce v životě umět překonávat překážky a něčeho dosáhnout musí si umět najít cestu a formy, jak své úkoly plnit. A já si myslím, že obě naše soutěže jsou velmi dobrou prověrkou vašich schopností týmové spolupráce a řešení nečekaných problémů.

Popište, nakreslete, nafilmujte či jinak zdokumentujte, jak se váš tým dokáže poprat s touto nelehkou dobou a  jak pokračuje v přípravě na soutěž. Ano, asi nemůžete do dílen, ale to neznamená, že nemůžete pracovat na marketingu, propagaci a řadě dalších činností spojených se soutěží. Dejte nám vědět, jak to zvládáte a co děláte.

Pošlete nám zprávy, komixy, videa o sobě – dáme je na web a sociální sítě, ať všichni vidí, že se nevzdáváme a jedeme.

S čím vám můžeme aktuálně pomoci:

Ve spolupráci  se  SOLIDWORKS se podařilo získat pro všechny týmy zapojené do soutěží přístup ZDARMA ke konstrukčnímu softwaru SOLIDWORKS prostřednictvím cloudové platformy 3D EXPERIENCE.  Není nutné žádné „supr železo“, stačí jen připojení k internetu. Jsou zde k dispozici skvělé nástroje pro 3D konstrukci (3D Creator)  a 3D modelování  (3D Sculptor) i nástroj pro řízení projektů a týmovou spolupráci. Můžete vyzkoušet špičkové nástroje pro moderní firmy v Průmyslu 4.0. 

Kontaktujte mně v případě zájmu, základní informace najdete také na:

 http://3eprahaedu.cz/solidworks-education-2020-2021/ 

A zde najdete inpiraci k uvedeným nástrojům: 

https://www.engineersrule.com/i-made-a-bugatti-out-of-a-blob-you-can-too/

Potřebujete s něčím poradit, na něco zeptat nebo doplnit informace?  Volejte, pište, jsme připraveni vám pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *