U Uranie 17, Praha 7
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

Proč 3E DRAGSTER

Postavte závodní auto

Proč 3E DRAGSTER

3E Praha Engineering byla garantem a organizátorem mezinárodního projektu F1 ve školách, kterého se za 10 let trvání zúčastnilo více než 200 týmů. V loňském roce však došlo ke dvěma zásadním zlomům, pro které jsme se rozhodli tuto soutěž dále v ČR neorganizovat. 

1) Požadavky anglického majitele přesáhly svými finančními nároky možnost realizovat dále tuto soutěž v České republice bez výrazného zapojení a dotační podpory státních institucí. Také náklady na účast vítězného týmu ve světovém finále jsou v současnosti tak vysoké, že bez další finanční podpory nelze očekávat, že by jakákoliv česká škola byla schopna tyto náklady uhradit. 
2) Rostoucí technické a výrobní nároky na konstrukci a výrobu modelu formule stále více diskriminují školy bez kvalitního technického a výrobního zázemí a tím výrazně limitují počet a typ škol, které se mohou tohoto projektu úspěšně zúčastňovat.

Rozhodli jsme se proto nahradit projekt F1 ve školách naším vlastním soutěžním projektem 3E DRAGSTER s cílem klást větší důraz na návrhářskou a konstruktérskou volnost a kreativitu, kterou chceme vrátit atraktivitu soutěže pro větší počet škol a zúčastněných týmů.

Dragster je typ extrémního rychlostního auta vycházející tvarově buď z formule nebo z extrémních  úprav silničních automobilů. V reálném stavu je poháněn upravenými spalovacími motory, v modelářské podobě se využívají raketové motorky. 

Dragster 3E bude soutěž pro modely vycházející z tvarové příbuznosti „formulí“ a bude poháněný elektrickou motorovou jednotkou. Dragster je typové označení tvaru modelu, 3E v názvu odkazuje jednak na organizátora a zároveň i na podmínku elektrického pohonu.

3E  je 3E Praha Engineering jako organizátor, ale také:

ELEKTRICITY – elektrický pohon založený na alternativní energii (solární, větrné..)

ENVIRONMENT – postupy a technologie šetrné k životnímu prostředí

ENGINEERING – kompletní technické řešení a vedení projektu od projektové přípravy, studií proveditelnosti, projektové dokumentace  až po skutečné provedení

Věříme, že nová soutěž si najde své příznivce a že vrátíme do českých škol nadšení a touhu objevovat, konstruovat a stavět své nápady, stejně jako touhu soutěžit a porovnat se s ostatními v čestném závodním zápolení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *